▶ Teised tasuta õigusabi võimalused
OÜ Hugo osutab riigi toel õigusnõustamist kõigile Eesti elanikele, kelle brutosissetulek on kuni 1200 eurot (k.a.) kuus. Erandiks on lapse õigusi puudutavad perekonnaasjad, kus kehtib piirmäärana brutosissetulek kuni 2000 eurot (k.a.). Õigusnõu antakse abivajajaga kohtudes või viimase nõusolekul videosilla või telefoni teel.
Eesti Pensionäride Ühenduste Liit pakub eakatele inimestele kaks korda nädalas tasuta õigusabi Tallinnas, Keilas, Põlvas, Pärnus ja Rakveres. Eesti Pensionäride Ühenduste Liidu veebilehel saavad erinevates õigusalastes küsimustes pöörduda lisaks eakatele ka puuetega inimesed.
Eesti Juristide Liidu üliõpilaste õigusbüroo pakub tasuta õigusabi Tallinnas erinevates õigusliku nõu vajavates küsimustes.
Tallinna Sotsiaaltöö Keskus pakub tasuta võlanõustamist rahvastikuregistrijärgsetele Tallinna elanikele. Võlanõustamine on sotsiaalteenus, mille eesmärk on parandada rahalistesse raskustesse sattunud isiku või pere toimetulekuvõimet. Teenus on Tallinna elanikele tasuta. Teiste kohalike omavalitsuste elanikele on teenuse hind 19,10 eurot tund. Maksab teenuse kasutaja või teenusele suunanud kohalik omavalitsus.
Eesti Lastekaitse Liit koostöös Eesti Advokatuuriga pakub tasutajuriidilist nõustamist perekonnaõigust puudutavates küsimustes. Nõustavad Eesti Advokatuuri ja vajadusel Notarite Koja liikmed, nõustamised toimuvad eesti ja vene keeles Lastekaitse Liidu büroos Tallinnas ja Hiiumaa Noorsootöö Keskuses.
Tallinna Ettevõtlusameti tööõigusnõustaja nõustab e-posti teel ning kohapeal tööõigusalastes küsimustes. Küsimused võivad puudutada kõiki tööõiguse valdkondi, sh töölepingut, puhkust, töötasu, töö- ja puhkeaja küsimusi aga ka kollektiivseid töösuhteid.
▶ Kuhu saab veel oma õiguse kaitseks pöörduda?
Õiguskantsleri poole laste, noorte ja puuetega inimeste õiguste ning põhiõiguste kaitse küsimustes.
Soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise voliniku poole võib pöörduda igaüks, kes kahtlustab, et teda on diskrimineeritud tema soo, rahvuse või nahavärvuse, usundi, veendumuste, vanuse, puude, seksuaalse sättumuse, lapsevanemaks olemise, perekondlike kohustuste või ametiühingusse kuulumise tõttu.
Tööinspektsioon nõustab töösuhete, töötervishoiu ja tööohutuse teemal.
Kohtusse ning taotleda riigi kulul õigusteenust ehk saada riigi õigusabi. Riigi õigusabi osutab advokaat ning õigusabi antakse kohtueelses menetluses (tsiviil-, kriminaal- ja väärteoasjades), kohtumenetlustes (tsiviil-, kriminaal-, väärteo- ja haldusasjades), täitemenetluses, haldusmenetluses, teistmismenetluses, õigusdokumendi koostamises või muus õigusalases nõustamises või esindamises.Riigi õigusabi tähendab, et õigusteenuse eest maksab esialgu riik, mis ei tähenda tingimata täiesti tasuta teenust. Näiteks võidakse õigusabi määramisel panna kohustus tasuda osaliselt ise või maksta õigusabikulud osaliselt või täielikult tagasi pärast kohtuvaidluse lõppu.
Eesti Inimõiguste Keskus nõustab inimesi inimõigusi puudutavates küsimustes.
Eesti Naiste Varjupaikade Liit pakub tasuta õigusabi psühholoogilist, füüsilist, majanduslikku või seksuaalset vägivalda kogenud naistele.
Eesti Patsientide Liit pakub enda liikmetele tasuta juriidilist nõustamist, mille käigus saab küsida nõu tervishoiusüsteemi ja patsiendi õigusi puudutavates küsimustes.