Uuri lisaks:
▶ Nõustamine
▶ Õigusnõustamine
▼ Nõustamine töövõime või puude raskusastme hindamise taotlejatele
Töövõime või puude raskusastme hindamise taotlejale toimuvad eelregistreerimise alusel, palume helistada 671 5909 või saada kiri e-postiaadressil: noustaja@epikoda.ee
EPIKoda pakub täiendavat nõustamisteenust töövõime või puude raskusastme hindamist taotlevatele isikutele ja nende seaduslikele esindajatele. Nõustamisteenuse eesmärk on tagada täiendav ja sõltumatu tugisüsteem töövõime ja puude raskusastme hindamist puudutavate küsimuste lahendamiseks.
Tasuta nõustamisele saavad pöörduda tööealised inimesed (ja nende seaduslikud esindajad):
Nõustamist pakutakse kontaktkohtumise, e- posti ja telefoni teel
Eelregistreerimisega kontaktkohtumisel nõustamine toimub EPIKojas Toompuiestee 10, Tallinn.
Nõustamisele eelregistreerimiseks helistada telefonil 671 5909 või kirjutada noustaja@epikoda.ee
E-posti teel nõustamiseks kirjutada noustaja@epikoda.ee
Telefoni teel nõustamiseks helistada 671 5909
Vajadusel pakutakse nõustamisel viipekeeletõlke teenust, vastavast soovist tuleb teada anda nõustamisele eelregistreerimisel. EPIKoja hoone on ligipääsetav. Nõustamisele pöördujal on võimalik kasutada kohapeal internetiühenduse ja ID-kaardi lugejaga kliendiarvutit (nt elektrooniliste taotluste täitmiseks nõustaja abiga).
Nõustaja Kristi Rekandist: Kristil on magistrikraad sotsiaaltöös ja õigusteaduses. Pikaajaline erialane töökogemus seondub eelkõige juriidilise nõustamisega erivajadustega inimeste abistamisel erinevates elulistes küsimustes, Kristi on teemaga süvendatult tegelenud nii kliendijuhtumite pinnal kui ka süsteemsel tasandil lahendusi otsides. Kristi soovib pädeva nõustajana olla abiks igale pöördujale eesmärgiga jõuda ootuspärase ja rahuldava tulemuseni.
Nõustamisele registreerudes:
Nõustamisteenuse info vene keeles
Nõustamisteenuse info viipekeeles
Juhul kui sa ei ole rahul töövõime hindamise ja/või puude raskusastme tuvastamise otsusega, siis on võimalik otsust vaidlustada ehk esitada vaie. Vaide esitamiseks piisab enda hinnangust, et otsus ei ole õiglane. Soovitud tulemuse saamiseks tuleb enda hinnangu kinnitamiseks esitada vajalikud argumendid, võimalusel ka tõendid.
Alljärgnevalt leiad vaiete koostamiseks vajalikud dokumentide põhjad:
Sotsiaalkindlustusameti vaide põhi:
- laps
- tööealine
- vanaduspensioniealine
Kuidas dokumente kasutada?
Täiendavate küsimuste korral võtke ühendust Eesti Puuetega Inimeste Koja nõustajaga 671 5909; e-post: noustaja@epikoda.ee. Julget ja loovat kasutamist!
Täiendavaks lugemiseks:
Lisainfo: tel 671 5909 ja 661 6614, e-post: noustaja@epikoda.ee
Nõustamisteenust rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi meetme „Töövõime toetamise skeemi loomine ja juurutamine” vahenditest.
Loe varasemaid uudiskirju!
EPIKojaEesti Puuetega Inimeste Koja esimene uudiskiri ilmus juunis 2017.
Oma uudiskirjadesse koondame puuetega ja erivajadusega inimesi puudutava olulise info, samuti leiab palju põnevat nii EPIKoja, meie liikmete kui ka koostööpartnerite tegemistest, olulistest sündmustest ja huvitavatest persoonidest. Lisaks hoiame lugejaid kursis ning vahendame sotsiaal-, haridus- ja tervishoiusüsteemi olulisi muudatusi.
Uudiskiri ilmub kord kuus.