Liigu põhisisu juurde
Fotol: Silver Kleimann-Leimann. Foto autor: Ken Mürk. PVC plaadile prinditud värvifoto. Formaat: A2 rõhtasendis (42x59,40cm). Foto kirjeldus: Siseruum. Foto üldine taust sünge. Pildi vasemal poolel suurelt, tumedate juuste ja musta lühikese habemega mehe nägu. Pilk on suunatud alla, silmad tunduvad kinni. Avatud suu ees statiivil mikrofon. Üle Silveri kaela diagonaalis statiivi vari. Tema paremale näopoolele kiirgab õrna valgust. Foto paremal pool, allääres, on näha hägustatult heleda paberi serv.

Varjatud

Fotonäitus "Puue ei ole alati silmaga nähtav"

Fotol: Annabel Kattai. Foto autor: Ken Mürk. PVC plaadile prinditud värvifoto. Formaat: A2 rõhtasendis (42x59,40cm). Foto kirjeldus: Pildistatud suunaga alt üles ülaltpoolt põlvi. Mustas poolpikas parkas noorel naisel on peas must, kootud, pibo müts. Mütsi alt paistavad pikad, lumivalged, õlgadeni juuksed. Tema pilk on suunatud kaugusesse, naeratus suul. Mõned valged juuksed puudutamas nägu ja huuli. Dirksoni firma silt on parka vasakul hõlmal, rinna kõrgusel ja teine silt pika, kinnise tõmbluku osana lõua all. Parka parema tasku küljes näha rippumas ümmargune, pehme helkur „Isamaa“ logoga. Üle vasaku õla on Dirksoni must spordikott. Spordikoti otsataskul valge „Latitude 64 kraadi“ logo. Naine seisab sirgelt, hoiab kõverdatud sõrmede vahel valget ANAX firma discgolfi ketast, mis toetatud püstiselt vastu tema keha. Taustal valgete lehelaadsete osistega hägustatud põõsad.
Annabel
Fotol: Gretel Murd. Foto autor: Ken Mürk. PVC plaadile prinditud värvifoto. Formaat: A2 rõhtasendis (42x59,40cm). Foto kirjeldus: Tänaval seisab vasaku küljega vaataja poole naerusuine, veidi kissitavate silmadega naisterahvas. Tal on seljas helepruun, krussis lambavilla meenutava tekstuuriga jakk. Gretel on pildil nähtav alates vöökohast. Tal on pikad, küünarnukini ulatuvad, pruunid lainelised juuksed. Juuste alt paistab valge-sinise-pruuni kirju villane sall, mis on keeratud mitmekordselt ümber kaela. Peas must, kootud sooniline pibo müts ja ees peenikese kuldse raamiga prillid. Tema parem käsi on puusa kõrgusele tõstetud, sõrmed kumeralt alla suunatud. Taamal paistab hägustatult kahekordne akendega hele hoone. Hoone vasemal küljel varikatusega uks ja selle kõrval udustatud vaateaken. Pildil paremal pool on paarikümne sentimeetri kõrgune terrass, millel lillekastid ja õuemööbel. Foto kogu taust on hägustatud.
Gretel
Fotol: Hardi Sigus. Foto autor: Ken Mürk. PVC plaadile prinditud värvifoto. Formaat: A2 rõhtasendis (42x59,40cm). Foto kirjeldus: Kinnise suuga naerataval mehel on põskedel tugevad naerukurrud. Tal on paaripäevane habe, tumesinised silmad ja tumepruunid juuksed hoolikalt kammitud üle pea. Hardil on seljas tumesinine, heledakiuline pintsak, pildi allservas on näha tumeda T-särgi kaelus. Mees seisab keset liiklust, trammi ooteplatvormil. Taust on hägustatud, pildil paremal on aimata avatud ustega, valget värvi trammi. Vasakul on sisselülitatud esituledega auto kujutis ja taamal tume hoone. Taevas on tumehalli värvi.
Hardi
Fotol: Hele Lemetti. Foto autor: Ken Mürk. PVC plaadile prinditud värvifoto. Formaat: A2 rõhtasendis (42x59,40cm). Foto kirjeldus: Sügiseses pargis, puude vahele, maapinnast ligi 50 sentimeetri kõrgusele on trossidega kinnitatud kaks seiklusrada. Esiplaanil oleva raja peal seisab naerusuine, sale, väärikas eas, prillidega naine. Tema heledaid juukseid katab helehall ülesrullitud servaga kumer peakate, mille paremal pool on kaunistus. Helel on kaelas õhuke, kollase-punase-kirju sall. Seljas beežikas, tepitud, poolpikk jope. Jalas mustad pikad püksid ja mustad saapad. Ta hoiab mõlema käega kinni seiklusraja trossidest ja seisab jalad koos, ühe, umbes 15 sentimeetrise läbimõõduga ümara prussi peal. Ümaratest prussidest tehtud ühe meetri laiust siksakilist rada hoiab ühenduses köis. Rada algab foto vasakust servas puu külge kinnitatult ja kulgeb kuni foto parempoolse servani. Iga prussi serva on kinnitatud vertikaalne köis, mis kinnitub spetsiaalse sõlme abil horisontaalsele trossile. Taamal, paremal on üks mänd ja hoone, mille varikatuse alla on pargitud hall auto. Pildil vasakul näha üks okaspuu ja raagus kasesalu. Roheline muru on täis kollakas- tumepruune lehti.
Hele
Fotol: Jüri Alandi. Foto autor: Ken Mürk. PVC plaadile prinditud värvifoto. Formaat: A2 rõhtasendis (42x59,40cm). Foto kirjeldus: Mõtliku näoga keskealine, lühikest kasvu mees istub hämaras toas laua taga. Tal on taganeva juuksepiiriga, lühikesed, tumepruunid juuksed. Paaripäevase habeme ja vuntside vahelt paistavad pisut pruntis huuled. Mehe pilk on suunatud tema ees laua peal olevale malelauale. Jüril on seljas helehall kapuutsiga pusa. Suurelt üle rinnaku tumesinistest, helkelvatest litritest inglisekeelne sõna „New“. Jüri parem käsi on toetatud malelaua äärele. Vasaku käe küünarnukk toetub lauale ja töntsakad sõrmed on valmis haarama valgeid malendeid, mis asetsevad temapoolsel mänguväljal. Toa laes kollaka valgusega kuppellamp. Pildil paremalt poolt aknast kumab pisut päevavalgust. Hägustatud ja udune taust.
Jüri
Fotol: Karl Erik Saks. Foto autor: Ken Mürk. PVC plaadile prinditud värvifoto. Formaat: A2 rõhtasendis (42x59,40cm). Foto kirjeldus: Portreefoto õues, pildistatud suunaga ülevalt alla. Rõõmsameelne noormees naeratab suurelt vaataja poole. Tal on tumesinised silmad ja ümara, musta peenikese raamiga prillid. Pruunid, kergelt lainelised pikad juuksed on üle pea kokku kammitud. Kõrge otsmik, terav nina. Lühike pruun habe ja vuntsid raamivad naeratavat suud. Karl Erikul on seljas helepruun paksem jope, mille krae ja kapuutsi sisemus on mustast kangast. Kapuutsi äär kirjukarvaline. Tema parem käsi on tõstetud vaataja suunas, mille otsas must, arusaamatu karvane kogu. Pildil paremal on pruunisilmne mustavalgekirju koer. Silmade ümber heledad laigud, koonu küljed ja kurgualune valge. Lühikesed, mustad, lontis kõrvad. Taustal hägustatud rohekas-pruunikas murupind.
Karl-Erik
Fotol: Kerti Kollom Seidelberg. Foto autor: Ken Mürk. PVC plaadile prinditud värvifoto. Formaat: A2 rõhtasendis (42x59,40cm). Foto kirjeldus: Sügisene männimets, liivane maastik. Hoogsal sammul liiguvad, mööda vasakult kulgevat metsarada, vaataja suunas, kaks naerusuist naisterahvast. Neist vasakpoolne, toonitud prillidega, on Kerti. Tal on peas hallipõhjaline, heledate viisnurkadega müts. Seljas tumepunane jope, mille peal kollane helkurvest. Vasakul hõlmal, rinna kõrgusel tumedat värvi, MTÜ Guide Running Estonia logo, mis koosneb ühingu nimest ja kahest teineteise kõrval jooksvast inimkujutisest. Naisel on jalas mustad püksid ja käes punased sõrmkindad. Tema vasaku käe sõrmed hoiavad kinni paarisentimeetri laiusest ja ligi 40 sentimeetri pikkusest kummipaelast. Kummipael on ühendavaks lüliks Kerti ja tema paarilise vahel. Parempoolsel naisel on peas hall soonikkoes müts, mille alt paistavad heledad juuksesalgud. Tumerohelise poolpika sügisjope kapuuts on mütsile omakorda katteks. Naisel on käes hallid, tekstiilist labakindad ja jalas mustad püksid. Parka peal on samasugune helkurvest nagu Kertil.
Kerti
Fotol: Külliki Bode. Foto autor: Ken Mürk. PVC plaadile prinditud värvifoto. Formaat: A2 rõhtasendis (42x59,40cm). Foto kirjeldus: Elutuba. Tumehalli tekstiilkattega diivanil istub kastanipruunide juustega keskealine naine. Ta sõrmitseb mänguvõttes kirsipunast kitarri, vasak jalg üle parema põlve. Tal on kõrge otsmik ning üle õlgade pikad, lainelised juuksed. Sinised silmad, lõua otsas tugev lohuke. Küllikil on seljas valge, ümara kaelusega pluus, millel on lühikesed puhvis varrukad. Jalas mustad püksid. Naise pea on kallutatud paremale ja pilk suunatud kaugusesse, aknast tuleva valguse poole. Tema paremal käel on väikestest pärlitest käevõru ja sõrmed pilli kõlaava juures. Medikakaitse on valget värvi. Vasak käsi hoiab kitarri kaelast, sõrmed vajutamas pilli keeli. Kitarri kael ulatub foto parema servani nii, et kitarri pea ja pingutid jäävad pildilt välja. Pildil vasakul pool, valge tüllkardina taga laial aknalaual, on lillepotid roheliste taimedega. Diivanitagune sein on beežikat värvi.
Külliki
Fotol: Madis Laos. Foto autor: Ken Mürk. PVC plaadile prinditud värvifoto. Formaat: A2 rõhtasendis (42x59,40cm). Foto kirjeldus: Jõusaal. Foto keskel on hallis varrukateta treeningsärgis, noore mehe musklis ülakeha. Madise käed on küünarvarrest 90kraadise nurga all üles tõstetult, hoiab kangi. Mehe treenitud õlavartel on näha osaliselt tätoveeringuid ja tema sõrmed on klammerdunud jõuliselt kangi külge. Tõstekangi mõlemas otsas on mustad kettad, millel valget värvi kaalunumber 25. Lühike siilisoeng ja põskhabe, sõbralik, rahulolev väike naeratus suul, pilk suunatud otse. Taamal sinakas sein, taustal hägustatud trenažöörid, värvilised pallid ja laes rööbiti kolm päevavalguslampi.
Madis
Fotol: Merle Koger. Foto autor: Ken Mürk. PVC plaadile prinditud värvifoto. Formaat: A2 rõhtasendis (42x59,40cm). Foto kirjeldus: Klassiruum. Kahe ümmarguse ühekohalise laua vahel seisab tumeroosas, pikkade käistega kleidis keskeas naisterahvas. Tema kleit on ümara kaelusega, rinnaesisel ja käsivarte pikkusel osal värvilised lill-tikandid. Paremas käes hoiab tugevate, punaste kaantega raamatut. Vasaku käe keskmises sõrmes sõrmus, käsi toetumas õpilase lauale. Merlel on blondid lühikesed juuksed, tukk sirgelt ette kammitud. Punaste raamidega prillid, tähelepanelikult otse vaatavad tumedad silmad, näoilme tõsine. Laste laudade peal on sinised, punased, rohelised, valged lõigatud paberitükid. Toolide seljatugede tagumisele küljele on kleebitud nimesildid. Vasakpoolsel toolil nimi: Theodor Andres ja parempoolsel toolil: Kert Kaspar. Foto vasakul ääres on neljase sahtliplokiga õpetaja laud. Laua peal paberid, raamatud ja lameda ekraaniga arvuti. Klaviatuurist paremal kirjutusvahendite tops. Laua ääres oleva tooli seljatoel on musta värvi üleriie. Hägustatud tagaseinas näha roheline tahvel, seinakalender, valge sihverplaadi ning mustade numbrite ja seieritega seinakell. Lisaks veel värvilised plakatid. Tahvli ülemise ääre peal seisab kolmnurk joonlaud. Tagaseinas, paremal pool valget värvi kinnine uks, ukse kohal roheline evakuatsioonitee valgusti, millel valge nool suunaga alla.
Merle
Fotol: Piia Õispuu. Foto autor: Ken Mürk. PVC plaadile prinditud värvifoto. Formaat: A2 rõhtasendis (42x59,40cm). Foto kirjeldus: Sügis. Portreefotol keskealine, heledapäine naeratav naine. Tal on roosaka varjundiga sassoon poisipea ehk külgedelt lühikeseks pöetud, tukk veidi tõstetud. Hoolikas jumestus: tumedad kulmud ja pikad ripsmed, erkpunased huuled. Tema pea ja pilk on suunatud paremale. Piial on seljas tumeroheline, ümara kaelusega kleit. Erkpunane sall on ümber kaela, üks ots langeb ette vasakule rinnale ja teine ots üle õla selja taha. Kõrvas on väike, rippuv, läbipaistva kiviga kõrvarõngas. Foto taust on ühtlaselt hajutatud, udune. Naise taga näha hallikas asfalttee, vasakul ülekäiguraja valged jooned, taamal raagus põõsaste kogum. Tema selja taga, paremal, heleda fassaadi ja oranžikate ehisribadega kahekorruseline hoone.
Piia
Fotol: Priit Pius. Foto autor: Ken Mürk. PVC plaadile prinditud värvifoto. Formaat: A2 rõhtasendis (42x59,40cm). Foto kirjeldus: Black box tüüpi teatrisaalis istub noor heledapäine mees. Külgvaates tribüünil on sinise tekstiiliga kaetud klapptoolide rivid, 13 tooli ühes reas. Pildil vasakul, ühe rea kuuendal toolil istub Priit, parem jalg üle vasaku jala, keha pööratud vaataja suunas. Käed süles, vasaku käe neljandas sõrmes abielusõrmus. Tal on heledad, veidi lokkis juuksed, tukk paremale kammitud. Suu veidi avatud naeratusega. Priidul on seljas tumeroheline, pikkade varrukatega, ümmarguse, soonikkoes madala kaelusega pullover. Jalas tumedad teksapüksid, mille parem säär veidi üles pööratud, ja mustad, paeltega saapad. Mustale tagaseinale langeb ülevalt kahe laelambi valgus. Pildi ülalt paremalt nurgast kulgeb astmeliselt alla, must torukujuline tribüüni käsipuu. Priidu pea kohal hõljub helesinine õhupall.
Priit
Fotol: Silver Kleimann-Leimann. Foto autor: Ken Mürk. PVC plaadile prinditud värvifoto. Formaat: A2 rõhtasendis (42x59,40cm). Foto kirjeldus: Siseruum. Foto üldine taust sünge. Pildi vasemal poolel suurelt, tumedate juuste ja musta lühikese habemega mehe nägu. Pilk on suunatud alla, silmad tunduvad kinni. Avatud suu ees statiivil mikrofon. Üle Silveri kaela diagonaalis statiivi vari. Tema paremale näopoolele kiirgab õrna valgust. Foto paremal pool, allääres, on näha hägustatult heleda paberi serv.
Silver
Fotol: Ädu-Igris Schumann. Foto autor: Ken Mürk. PVC plaadile prinditud värvifoto. Formaat: A2 rõhtasendis (42x59,40cm). Foto kirjeldus: Siseruum. Foto keskel hüppab kollase hüppenööriga noor, sale naine. Tal on seljas tume, pikkade käistega rõivas. Käed on sirgelt keha kõrval, randmetest välja pööratult, hoiab käepidemetest kinni. Hüppenöör vonklemas selja taga, kukla kõrgusel. Naise pea on pööratud vasakule, pilk suunatud alla, naeratab kergelt avatud suuga. Paremas kõrvas väike ringikujuline kõrvarõngas. Ädu-Igrisel on pikad sirged heledad juuksed, mis on üle pea hobusesabasse kinnitatud. Üle vasaku õla ettepoole langevad suurem osa patsist olevatest juustest ja hüppenöör on naise parema õla taga lendlema pannud ülejäänud osa juustest. Tagaseinas on ülalt alla langev, kergelt lainetav, beeži värvi tüll.
Ädu Igris