Juhime tähelepanu, et antud uudis on rohkem kui aasta vana, mistõttu võib olla sisu vananenud. Soovitame võimalusel tutvuda uuemate infoallikatega sellel teemal.
16.01.2019 | Eesti Puuetega Inimeste Koda | Jaga Facebookis
Veebruarikuust alates on vaegnägijail võimalik valitud BC Kalev/Cramo mängudel kuulata kirjeldustõlget ning saada osa korvpallivõistluse elamusest ja atmosfäärist spordihallis kohapeal. Esimesed kirjeldustõlkega mängud toimuvad 4. veebruaril kell 19.00, kui BC Kalev/Cramo kohtub VTB Ühisliiga mängus põlise rivaali Riia VEFiga, ning 11. veebruaril kell 19.00, mil Eesti tippklubi läheb samuti VTB liiga kohtumises vastamisi BC Jenisseiga.
Näitleja Mihkel Tikerpalu oli möödunud suvel üks kahest kirjeldustõlgist, kes esmakordselt eesti keeles jalgpallimängu vaegnägijaile kirjeldasid. Sealtpeale on Mihkel võtnud südameasjaks kirjeldustõlget sportmängudel Eestis arendada ja laiendada, et vaegnägijail oleks võimalus saada osa sportmängudel tribüünidel tekkivast atmosfäärist ja nautida sarnast elamust nägijatega. Alates veebruarist teeb näitleja koostöös korvpalliklubiga BC Kalev/Cramo kirjeldustõlget mitmetel klubi kodumängudel Kalevi Spordihallis.
Kirjeldustõlge on teenus, mis võimaldab vaegnägijail saada osa visuaalsest kultuurist – kunstist, teatrist, kinost, spordist. Eestis on kirjeldustõlke saanud filmid (nt mängufilm „Päevad, mis ajasid segadusse“, animafilm „Lotte ja kuukivi saladus“), on kirjeldatud teatrietendusi (nt Ugala Teatri lavastuste „Kolm meest paadis“ ja „Amalia“ etendused) ja kunstinäitusi (teenust pakub nt Kadrioru kunstimuuseum). 2018. aasta augustikuus jõudis kirjeldustõlge esmakordselt Eestis ka spordivõistlusele, kui Eesti Jalgpalliliidu ja UEFA koostöös kirjeldati Lilleküla staadionil toimunud UEFA Superkarika finaalmängu.
27.09.2023
Erivajadusega üliõpilaste stipendiumite sügisene taotlusvoor 2023/2024 õppeaastaks
22.09.2023
Eesti Puuetega Inimeste Koja küsitlus omastehoolduse veebilahenduse loomiseks
22.09.2023
Eesti Puuetega Inimeste Koja pöördumine seoses mootorsõidukimaksu välja töötamisega
21.09.2023
Eesti Puuetega Inimeste Koja pöördumine sotsiaalkomisjoni poole seoses rahvaalgatusega „Tugiisik lepinguga tööle“ ja Õiguskantsleri ettepanekutega Riigikogule Lille Kodu väärkohtlemise juhtumite järgselt
19.09.2023
Otseülekanne: Patsiendi hariduspäev– “Patsientide hääl: teadlik patsient ja ravimiohutus?” 19.09.2023
Loe varasemaid uudiskirju!
EPIKojaEesti Puuetega Inimeste Koja esimene uudiskiri ilmus juunis 2017.
Oma uudiskirjadesse koondame puuetega ja erivajadusega inimesi puudutava olulise info, samuti leiab palju põnevat nii EPIKoja, meie liikmete kui ka koostööpartnerite tegemistest, olulistest sündmustest ja huvitavatest persoonidest. Lisaks hoiame lugejaid kursis ning vahendame sotsiaal-, haridus- ja tervishoiusüsteemi olulisi muudatusi.
Uudiskiri ilmub kord kuus.