Juhime tähelepanu, et antud uudis on rohkem kui aasta vana, mistõttu võib olla sisu vananenud. Soovitame võimalusel tutvuda uuemate infoallikatega sellel teemal.
17.01.2022 | Eesti Puuetega Inimeste Koda | Jaga Facebookis
Teine ülemaailmne puuetega inimeste tippkohtumine (Global Disability Summit) toimub virtuaalselt 15.–17. veebruaril 2022 ning seda korraldavad Norra valitsus ja Rahvusvaheline Puuetega Inimeste Liit. Tippkohtumine annab tõuke puuetega ÜRO inimeste õiguste konventsiooni (CRPD) täitmiseks, milleks on põhimõte, et kedagi ei jäeta maha, ning et COVID-19 kriisist väljudes peab ühiskond muutuma paremaks kui enne.
Ootused on kõrged, kuna riike, rahvusvahelisi organisatsioone ja kodanikuühiskonna esindajaid, sealhulgas puuetega inimeste organisatsioone kutsutakse üles esitama programmilisi lubadusi 26. jaanuariks 2022. Nende lubadustega kaasnevad konkreetsed meetmed ja tegevused puuetega inimeste õiguste edendamiseks, ebavõrdsuse vähendamiseks ja kaasavaks arenguks.
Sidusrühmad saavad inspiratsiooni juba välja pakutud ideedest, mida nimetatakse „kohustuste menüüks“ – loendist, mis töötati välja koostöös ülemaailmse puuetega inimeste võrgustikuga ning puuetega inimeste valdkonna ekspertidega, sealhulgas andmekaitseametnikega. Lisainfo saamiseks vaadake kohustuste menüüd SIIT (klikitav). Organisatsioonid võivad võtta enda peale kohustusi olemasolevast "menüüst" või pakkuda enda poolt sõnastatud tuleviku eesmärke.
Tippkohtumise eel korraldatakse ka noorte tippkohtumine ja kodanikuühiskonna foorum. Rohkem infot ja registreerimisvormid leiad siit (inglise keeles):
Noorte tippkohtumine, 14. veebruar 2022
Kodanikuühiskonna foorum, 15. veebruar 2022
Ülemaailmne puuetega inimeste tippkohtumine, 16.–17. veebruar 2022
Allikas: Euroopa puuetega inimeste foorum
30.05.2023
Ligipääsetav fotonäitus avatud veebis
26.05.2023
23. mail toimunud viienda Euroopa Puuetega Inimeste Parlamendi ürituse kokkuvõte
21.05.2023
23. mail toimub Brüsselis viies Euroopa Puuetega Inimeste Parlament
19.05.2023
ERR: Puuetega inimeste osakaal Eesti rahvastikus püsib kümnendiku juures
17.05.2023
Eesti Puuetega Inimeste Kojas avatakse kõikidele ligipääsetav fotonäitus puuetega inimestest Afganistanis
Loe varasemaid uudiskirju!
EPIKojaEesti Puuetega Inimeste Koja esimene uudiskiri ilmus juunis 2017.
Oma uudiskirjadesse koondame puuetega ja erivajadusega inimesi puudutava olulise info, samuti leiab palju põnevat nii EPIKoja, meie liikmete kui ka koostööpartnerite tegemistest, olulistest sündmustest ja huvitavatest persoonidest. Lisaks hoiame lugejaid kursis ning vahendame sotsiaal-, haridus- ja tervishoiusüsteemi olulisi muudatusi.
Uudiskiri ilmub kord kuus.