Juhime tähelepanu, et antud uudis on rohkem kui aasta vana, mistõttu võib olla sisu vananenud. Soovitame võimalusel tutvuda uuemate infoallikatega sellel teemal.
16.03.2021 | Eesti Puuetega Inimeste Koda | Jaga Facebookis
Füüsilise tervise ja heaolu kõrval on samavõrd oluline tähelepanu pöörata ka meie enesetundele ja sellele, kuidas me kogeme ümbritsevat maailma, tuleme toime pingete ja stressiga, millised on suhted teiste inimestega. See on eriti aktuaalne praeguse koroonakriisi ajal, kuid ka nüüd on võimalik saada psühholoogilise tuge nii riigilt kui ka kogukonnalt.
Kriisid toovad kaasa palju ebamäärasust ja stressi, mis võib negatiivselt mõjutada kõikide inimeste vaimset tervist sõltumata vanusest, elustiilist ja senisest psüühilisest seisundist. Kui negatiivsed tunded, kurbus ja ärevus hakkavad häirima igapäevaseid toimetusi, oleks hea küsida nõu vaimse tervise spetsialistilt või pöörduda perearsti poole.
Vaimse tervise häirete, diagnoosimise ja ravi võimaluste kohta leiab infot internetist ja erinevatelt abitelefonidelt.
Kuhu pöörduda abi saamiseks?
Abi lastele, noortele ja lapsevanematele
Mures last, noort ja lapsevanemat saab aidata Harno Rajaleidjate e-nõustamine esmaspäevast reedeni kell 10-14. Oma küsimusi ja mõtteid saab jätta ka teistele aegadel ning neile vastatakse esimesel võimalusel. Rohkem infot Rajaleidja veebilehel.
Õpilaste vaimset tervist toetavad Peaasi ja Lasteabi veebilehed. Peaasi.ee pakub noortele vanuses 16-26 vaimse tervise teemal nõustamist videosilla või kirjaliku e-nõustamisena. Lasteabi telefon 116111 on suunatud igas vanuses lastele ning töötab 24/7, nõu saab küsida ka veebivestluse kaudu. Palju kasulikku infot leiab portaalist Teeviit.
Abi kõigile vanusegruppidele
Rohkem infot vaimse tervise kohta:
Tervise Arengu Instituudi terviseinfo portaal on usaldusväärne infoallikas.
Väga põhjalikku infot leiab Sotsiaalministeeriumi ja haigekassa toel tegutseva ühingu veebilehelt peaasi.ee, kus lisaks vaimse tervise häirete tutvustusele saab teha erinevaid veebiteste oma vaimse tervise hindamiseks või küsida anonüümselt nõu kogenud psühhiaatritelt ja kliinilistelt psühholoogidelt.
21.02.2025
Pöördumine seoses hooldajatoetuse maksmisega ja ravikindlustuse jätkamisega peale hooldatava surma
20.02.2025
Eesti Puuetega Inimeste Koja pöördumine seoses ebavõrdse kohtlemisega tervisekaitsenõuete kehtestamisel erihoolekandeteenustele
20.02.2025
Pöördumine Sotsiaalministeeriumi ja Sotsiaalkindlustusametii poole seoses puuetega inimeste arvu vähenemisega
17.02.2025
Viipekeelest ja laulupeost
14.02.2025
Eesti Puuetega Inimeste Koja arvamus Puuetega inimeste sotsiaaltoetuste seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõule (561 SE)
Loe varasemaid uudiskirju!
EPIKojaEesti Puuetega Inimeste Koja esimene uudiskiri ilmus juunis 2017.
Oma uudiskirjadesse koondame puuetega ja erivajadusega inimesi puudutava olulise info, samuti leiab palju põnevat nii EPIKoja, meie liikmete kui ka koostööpartnerite tegemistest, olulistest sündmustest ja huvitavatest persoonidest. Lisaks hoiame lugejaid kursis ning vahendame sotsiaal-, haridus- ja tervishoiusüsteemi olulisi muudatusi.
Uudiskiri ilmub kord kuus.