Juhime tähelepanu, et antud uudis on rohkem kui aasta vana, mistõttu võib olla sisu vananenud. Soovitame võimalusel tutvuda uuemate infoallikatega sellel teemal.
10.03.2021 | Eesti Puuetega Inimeste Koda | Jaga Facebookis
Alates 11.03 peavad 1.–4. klasside õpilased jääma distantsõppele, huviharidus ja -tegevus, noorsootöö ning täiendkoolitused ei ole sisetingimustes lubatud. Piirangud ei laiene erivajadusega inimestele ega rehabilitatsiooniga seotud tegevustele kui täidetakse ohutustingimusi. Piirangud kehtivad vähemalt ühe kuu ehk 11. märtsist kuni 11. aprillini.
Hariduslike erivajadustega ja puudega õppijad võivad, aga ei ole kohustatud jätkata kontaktõpet. Uute reeglite kohaselt võivad viibida ja liikuda üldhariduskoolide, kutseõppeasutuste ja kõrgkoolide õppehoonetes õppijad, kes vajavad hariduslikke tugiteenuseid või õpetaja hinnangul konsultatsioone õpitulemuste saavutamiseks sh õpilased, kes saavad tõhustatud või erituge kas tavakoolis või erikoolis.
Ohutusnõudeid tuleb jälgida nii koolis kui ka väljapool õpperuumi sh haridusasutuse õuealal ja ühistranspordis: koos viibida ja liikuda võib kuni kaks isikut, hoides teistega vähemalt kahemeetrist vahemaad. Piirang ei kehti koos liikuva või viibiva perekonna kohta või juhul, kui nimetatud tingimusi ei ole mõistlikult võimalik tagada (nt kui erivajadustega/puudega õppija vajab isikliku abistaja või tugiisiku vahetut kontakti).
Haridus- ja Teadusministeerium selgitas ERR-ile, et HEV-õpilasi võib suunata lühimaks vajalikuks ajaks distantsõppele üksnes juhul, kui vanem on selleks andnud nõusoleku või õpilane peab olema lähikontakti tõttu kodus. Distantsõppe kasutamisel hindavad kool ja vanemad regulaarselt õppe sujumist ning vajadusel ja võimalusel lepitakse kokku distantsõppe mahu muutmises.
Lasteaiad jätkavad tööd ja vajadusel võib erivajadustega lapse lasteaeda viia. Lasteaedade üheks peamiseks rolliks on praegu vältida erivajadustega laste vanemate hoolduskoormuse järsku tõusu.
Nii koolis kui ka lasteaias olles tuleb arvestada piirangute ja meetmete kehtestamise eesmärki (kontaktide vähendamine, viiruse leviku pidurdamine jne). Õppeasutustes tuleb järgida maski kandmise nõudeid, tagada õpilaste ja õpetajate hajutamist ning desinfitseerimisvahendite olemasolu ja desinfitseerimisnõuete täitmist.
11.10.2024
Eesti Puuetega Inimeste Koja seisukoht vastutuskindlustuse seaduse rakendusaktide eelnõudele
10.10.2024
EPIKoda kutsub 29. oktoobril osalema patsiendi hariduspäeval "Patsientide hääl: "Kuidas päriselt abi saada?""
07.10.2024
Omastehooldajad püüti näituse fotodele!
05.10.2024
Omastehooldaja – tavaline imeinimene?
02.10.2024
Eesti Puuetega Inimeste Koja päring Sotsiaalministeeriumile seoses pöördumistele vastamisega
Loe varasemaid uudiskirju!
EPIKojaEesti Puuetega Inimeste Koja esimene uudiskiri ilmus juunis 2017.
Oma uudiskirjadesse koondame puuetega ja erivajadusega inimesi puudutava olulise info, samuti leiab palju põnevat nii EPIKoja, meie liikmete kui ka koostööpartnerite tegemistest, olulistest sündmustest ja huvitavatest persoonidest. Lisaks hoiame lugejaid kursis ning vahendame sotsiaal-, haridus- ja tervishoiusüsteemi olulisi muudatusi.
Uudiskiri ilmub kord kuus.