Juhime tähelepanu, et antud uudis on rohkem kui aasta vana, mistõttu võib olla sisu vananenud. Soovitame võimalusel tutvuda uuemate infoallikatega sellel teemal.
20.07.2022 | Eesti Puuetega Inimeste Koda | Jaga Facebookis
Kutsume teid osalema Haridus- ja Noorteameti poolt korraldatavale infotunnile, et anda ülevaade noorte õpirändeprojektist DiscoverEU Inclusion, mis sel sügisel esimest korda avaneb. Infotunnile on oodatud noored, nende tugiisikud ja lapsevanemad.
DiscoverEU kaasamismeede annab võimaluse reisida Euroopasse, et pakkuda noortele kasulikke teadmisi, eluks vajalikke oskusi ja pädevusi, aga samal ajal ka paremini mõista Euroopa kultuuri ning mõtiskleda euroopalike väärtuste üle. Meede on mõeldud noortele, kes on reisile mineku ajaks juba saanud 18-aastaseks. Osaleda saavad ka need, kes reisi ajal saavad 19-aastaseks. Reisil osalemine toimub kas iseseisvalt või koos juhendaja/tugiisikuga.
Projekti käigus läheb ühest või mitmest osalejast koosnev rühm (osalejate rühma) DiscoverEU raames toimuvale reisile. Reisi korraldamises, ettevalmistamises, elluviimises ja järeltegevustes (ja ka näiteks võimalike parterite leidmisel sihtkohas jms) peab noor ise osalema.
Projekt saab alata ajavahemikus 01.03.2023 - 31.08.2023 ning kesta 3-18 kuud. Sõltuvalt projekti algusajast ja kestvusest selgub ka reisimise ajavahemik. Nt kui projekt algab 01.03.2023 ja kestab 12 kuud, siis saab reis toimuda ajavahemikus 01.03.2024 kuni 28.02.2024.
Tegevuskava näeb ette lühikest Euroopa ringreisi 1–5 erivajadusega noortest koosnevale grupile. Õppeperioodi jooksul tegeletakse tegevuse kavandamisega reisil, reisi ettevalmistamist ja selle elluviimist ning ka järelmeetmeid pärast reisi.
• Reisikogemuse kavandamine (tegevus(t)ega seotud vajaduste, eesmärkide, õpiväljundite, tegevus/, liigi, ajakava kindlaksmääramine, reisi planeerimine jms);
• ettevalmistamine (praktilised korraldused algatuse „DiscoverEU“ raames toimuvaks reisiks, lepingute sõlmimine sidusrühmadega, keelealaste / kultuuridevaheliste / õppimisega seotud / kultuuriliste / keskkonnaalaste / digitehnoloogiaga seotud tegevuste korraldamine, osalejate väljasõidueelse ettevalmistusega seotud ülesanded jms);
• tegevuste elluviimine algatuse „DiscoverEU“ raames toimuval reisil;
• järelmeetmed (sealhulgas tegevuste hindamine, osalejate õpiväljundite kindlakstegemine ja dokumenteerimine ning projekti tulemuste levitamine ja kasutamine).
Infotunnis saate ülevaate:
Infotund toimub 13.09.2022 kell 13:00 -14:00 veebikeskkonnas Zoom. Link saadetakse registreerunutele hiljemalt 12.09.2022.
Registreerimise link on SIIN. Rohkem infot DiscoverEU Inclusion meetme kohta SIIN.
14.04.2025
Otseülekanne: Teema- ja inspiratsioonipäev "Kuhu lähed, erihoolekanne?"
31.03.2025
Ühispöördumine seoses töötamise toetamise teenuse tulevikuga
26.03.2025
Eesti Puuetega Inimeste Koja täiendav pöördumine Riigikogu poole seoses Puuetega inimeste sotsiaaltoetuste seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõuga (561 SE)
18.03.2025
Eesti Puuetega Inimeste Koja pöördumine seoses mootorsõidukimaksu seadusega
06.03.2025
Eesti Puuetega Inimeste Koja ettepanekud kohalikel valimistel osalevatele erakondadele ja valimisliitudele
Loe varasemaid uudiskirju!
EPIKojaEesti Puuetega Inimeste Koja esimene uudiskiri ilmus juunis 2017.
Oma uudiskirjadesse koondame puuetega ja erivajadusega inimesi puudutava olulise info, samuti leiab palju põnevat nii EPIKoja, meie liikmete kui ka koostööpartnerite tegemistest, olulistest sündmustest ja huvitavatest persoonidest. Lisaks hoiame lugejaid kursis ning vahendame sotsiaal-, haridus- ja tervishoiusüsteemi olulisi muudatusi.
Uudiskiri ilmub kord kuus.