Juhime tähelepanu, et antud uudis on rohkem kui aasta vana, mistõttu võib olla sisu vananenud. Soovitame võimalusel tutvuda uuemate infoallikatega sellel teemal.
25.03.2021 | Eesti Puuetega Inimeste Koda | Jaga Facebookis
Riigikogu kultuurikomisjoni menetluses on Vabariigi Valitsuse poolt 08.02.2021 algatatud meediateenuste seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seadus (327 SE).
EPIKoda avaldas eelnõule arvamust, pakkudes omalt poolt välja mõned täiendused, mille eesmärk on laiapõhjalisem lähenemine ligipääsetavuse tagamisele ning selle läbiv juurutamine igas audiovisuaalse sisu tootmise etapis.
EPIKoja poolt pakutud täiendused Meediateenuste seadusele:
§ 23. Puudega inimeste ligipääs audiovisuaalmeedia teenustele
“Audiovisuaalmeedia teenuse osutaja muudab järk-järgult proportsionaalsete meetmete abil oma teenuse ligipääsetavaks puudega inimestele, kasutades selleks subtiitreid, viipekeelset tõlget, kirjeldustõlget, eraldi audiokanaleid, teleteksti ja teisi lisateenuseid, mis võimaldavad puudega inimestel pakutavat teenust kasutada.”
Audiovisuaalmeedia teenuse osutaja tagab punktis 1 nimetatud ligipääsetavuslahenduste kättesaadavuse võrdselt kõigil platvormidel, kus teenuseosutaja sisu pakub. (nt lineaartelevisioonis, veebikeskkonnas, nutiseadme rakenduses)
§ 39. Tegevusloa taotlemine
4. Lg 6: Täiendada lg 6 punktiga 4. Ligipääsetavuse tegevuskava tegevusloa taotluse kohustusliku lisana.
“(6) Tegevusloa taotlusele lisatakse:
….
4) Ligipääsetavuse tegevuskava;”
Tegevusloa nõudmiste täiendamine võimaldab juba eelnevalt hinnata taotleja valmidust rakendada ligipääsetavuse meetmeid. Korduvtaotlemise ajaks peavad tekkima esimesed tegevuskava täitmise tulemused.
Täiendavad ettepanekud on töötatud välja koostöös Eesti Pimedate Liidu, Eesti Kurtide Liidu, Eesti Vaegkuuljate Liidu ning Eesti Kuulmispuuetega Laste Vanemate Liiduga. EPIKoda loodab, et Kultuurikomisjon leiab võimaluse meie ühisettepanekutega arvestada.
Rohkem infot seaduse eelnõu kohta Riigikogu veebilehelt.
30.03.2023
Kutse patsiendi hariduspäevale “Patsientide hääl: mida teha, kui ravi pole kättesaadav?” 20. aprillil
27.03.2023
Eesti Puuetega Inimeste Koja küsitlus– „Raskused vajaliku abi saamisel“
24.03.2023
Maarja Krais-Leosk: Lille kodus toimunut ei või vaiba alla pühkida
17.03.2023
Eesti Puuetega Inimeste Koja ettepanekud koalitsioonilepingusse
06.03.2023
Valminud on vaimse tervise tegevuskava 2023–2026
Loe varasemaid uudiskirju!
EPIKojaEesti Puuetega Inimeste Koja esimene uudiskiri ilmus juunis 2017.
Oma uudiskirjadesse koondame puuetega ja erivajadusega inimesi puudutava olulise info, samuti leiab palju põnevat nii EPIKoja, meie liikmete kui ka koostööpartnerite tegemistest, olulistest sündmustest ja huvitavatest persoonidest. Lisaks hoiame lugejaid kursis ning vahendame sotsiaal-, haridus- ja tervishoiusüsteemi olulisi muudatusi.
Uudiskiri ilmub kord kuus.