Tähelepanu!

Juhime tähelepanu, et antud uudis on rohkem kui aasta vana, mistõttu võib olla sisu vananenud. Soovitame võimalusel tutvuda uuemate infoallikatega sellel teemal.

EPIKoja kontori lahtiolekuaegade muudatus ja ohutusreeglid

20.10.2021 | Eesti Puuetega Inimeste Koda | Jaga Facebookis

EPIKoja meeskond võtab väga kõrge koroonaviiruse leviku riskitasega seoses kasutusele täiendavad ohutusmeetmed.

Esiteks vähendatakse omavahelisi füüsilisi kontakte.

Uued EPIKoja maja I korruse lahtiolekuajad on:

E - N, kell 10 - 15.

Väljaspool neid aegasid, sh reedeti, ligipääs I korrusele on avatud vaid eelneval kokkulepel. Uued lahtiolekuajad hakkavad kehtima tähtajatult alates esmaspäevast, 25.10, kuni epideemilise olukorra stabiliseerumiseni.

Teiseks, meeskond hakkab EPIKoja sündmustel kontrollima koroonapassi ja nõudma maski kandmist. Koostööpartnereid, kes soovivad korraldada EPIKoja ruumides üritust (nt jooga tund vms), peavad samuti järgima neid ohutusreegleid. Vastutus koroonapasside ja maskikandmise kontrolli eest langeb ürituse korraldajale.

Vaktsineerimisest

Eksperdid on ühel nõul, et vaktsineerimine on kõige kindlam viis kaitsta endast ja teisi koroonaviiruse vastu. Kõik Eestis saada olevad vaktsiinid on ohutud ja vähendavad oluliselt rasket haigestumist, haiglasse jõudmist ja surma tõenäosust. Ühtlasi Vabariigi Valitsuse otsuse alusel COVID-tõendina jäävad kehtima üksnes vaktsineerimist või COVID-19 haiguse läbipõdemist kinnitavad tõendid.

65-aastastel inimestel, hooldekodude elanikel ning tervishoiu-, sotsiaal- ja haridustöötajatel on nüüd võimalik saada ka COVID-19 vaktsiini tõhustusdoosi, mida soovitavad immunoprofülaktika eksperdid.

Rohkem infot:

Valitsuse otsuste ja piirangute kohta www.kriis.ee/et/uudised/valitsus-leppis-kokku-uutes-covid-19-kriisi-lahendamise-meetmetes

Vaktsineerimise kohta www.vaktsineeri.ee/covid-19/lahen-vaktsineerima/

ÜLES