Laulu- ja tantsupidu ligipääsetavaks!

16.05.2019 | Jaga Facebookis

Täna, ülemaailmsel ligipääsetavuse teadlikkuse päeval juhib Eesti Puuetega Inimeste Koda tähelepanu kultuurisündmuste ligipääsetavusele.

Ligipääsetavuse aluseks on kõiki arvestav elukeskkond. Füüsilise ligipääsetavusega samaväärselt tähtis on toodete ja teenuste disainimine kõigile mugavalt kasutatavaks. Näiteks kontserdi või etenduse külastamisel on nägemis- või kuulmispuudega inimesele lavalt kuuldava ja nähtava kogemine niisama oluline kui lai ukseava või kõrgematele korrusele viiv lift ratastoolikasutajale.

Eesti Puuetega Inimeste Koda (EPIKoda) koos liikmesorganisatsioonide ja koostööpartneritega on võtnud südameasjaks 2019. aasta Eesti olulisima kultuurisündmuse, XXVII laulu- ja XX tantsupeo “Minu arm” kohandamise ligipääsetavaks puuetega inimestele. Oleme ellu viimas projekti, mille tulemusel saavad nägemispuudega inimesed kirjeldustõlke ja taktiilsete tantsujooniste abil osa tantsupeo lavastustest ning kuulmispuudega inimesed viipekeele tõlke ja järelvaatamise subtiitrite toel osa laulupeost. Liikumispuudega inimesed pääsevad ühis- või eritranspordiga mugavalt tantsu- ja laulupeo toimumispaikadeni ja saavad ka kohapeal mugavalt liikuda.

Oma panuse projekti õnnestumisse annavad koos EPIKojaga Eesti Pimedate Liit, Eesti Kurtide Liit, Eesti Vaegkuuljate Liit, Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit, Tantsupeomuuseum MTÜ, TÜ Viljandi Kutuuriakadeemia, Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA koos Kultuuriministeeriumiga ning Eesti Rahvusringhääling.

Lisaks Eesti suurima peo kohandamisele kõigile ligipääsetavaks soovime ligipääsetava laulu- ja tantsupeol näitel suurendada avalikkuse teadlikkust kultuurisündmuste ligipääsetavuse olulisusest ning kutsume kõiki kultuurikorraldajaid üles vastavate küsimuste korral pöörduma puuetega inimeste esindusorganisatsioonide poole.

Juba kaheksandat korda tähistatava ligipääsetavuse teadlikkuse päeva (Global Accessibility Awareness Day) peamiseks eesmärgiks on suurendada ühiskonna teadlikkust ligipääsetavuse olulisusest puuetega inimestele. Vaata lisa – globalaccessibilityawarenessday.org

ÜLES