09.04.2020 | Jaga Facebookis
Järgmisel kuul, 1. maist jõustub seadusmuudatus, mis võimaldab muutumatu või progresseeruva ning püsiva seisundiga raske või sügava puude raskusastme tuvastada kestusega kuni 16-aastaseks saamiseni.
Eesti Puuetega Inimeste Koja tegevjuhi Anneli Habichit sõnul on tegemist puuetega inimeste organisatsioonide poolt kaua selgitatud vajaduse oodatud lahendusega. "Kui varasemalt sai lastele puude raskusastet määrata maksimaalselt kolmeks aastaks, siis nüüd on keerulisemate seisunditega laste puhul võimalik seda teha kuni lapse 16-aastaseks saamiseni," selgitas Habicht. "Puudega lapse terviseseisund võib aja jooksul muutuda, kuid osade raskete terviseseisundite puhul on olukord püsiv. Nende laste puhul on igati põhjendatud, et vanemad ei pea puude raskusastme tuvastamise protsessi pidevalt uuesti läbima."
Vaata Sotsiaalhoolekande seaduse ja sellega seonduvate seaduste muutmise seadust Riigi Teatajast.
11.01.2021
Eesti Puuetega Inimeste Koja 2020 aasta saavutuste ja tegevuste lühikokkuvõte
10.01.2021
Vanaduspensioniealiste puude taotluse vorm muutus lihtsamalt täidetavaks
08.01.2021
EPIKoja ettepanekud haridus- ja teadusminister Jaak Aabile
06.01.2021
2021. aasta muudatused sotsiaalministeeriumi haldusalas
04.01.2021
Ajutiselt väheneb töötajate omavastutus haiguspäevade hüvitamisel
Loe varasemaid uudiskirju!
EPIKojaEesti Puuetega Inimeste Koja esimene uudiskiri ilmus juunis 2017.
Oma uudiskirjadesse koondame puuetega ja erivajadusega inimesi puudutava olulise info, samuti leiab palju põnevat nii EPIKoja, meie liikmete kui ka koostööpartnerite tegemistest, olulistest sündmustest ja huvitavatest persoonidest. Lisaks hoiame lugejaid kursis ning vahendame sotsiaal-, haridus- ja tervishoiusüsteemi olulisi muudatusi.
Uudiskiri ilmub kord kuus.