Juhime tähelepanu, et antud uudis on rohkem kui aasta vana, mistõttu võib olla sisu vananenud. Soovitame võimalusel tutvuda uuemate infoallikatega sellel teemal.
04.01.2022 | Eesti Puuetega Inimeste Koda | Jaga Facebookis
Immunoprofülaktika ekspertkomisjon soovitab omikroni tüve leviku valguses COVID-19 läbipõdenutele võimaldada tõhustusdoosi tegemist viis kuud pärast viimast vaktsiinidoosi või läbipõdemist.
„Kui inimene on COVID-19 haigust põdenud, siis COVID-19 haigusesse taas nakatumine on võimalik, kuid Eesti andmed näitavad siiski, et COVID-19 haigust põdenute risk uuesti nakatumise korral haiglasse sattuda on võrreldes vaktsineerimata inimestega väiksem. Kuigi andmeid on veel vähe, siis esmased andmed näitavad, et omikroni variandi vastu ei anna COVID-19 haiguse põdemine nii efektiivset kaitset kui delta variandi puhul,“ selgitas riikliku immunoprofülaktika ekspertkomisjoni liige dr Marje Oona.
Arvestades omikroni variandi laialdast levikut kogu maailmas, selle variandi oluliselt kiiremat levikut ja sellega kaasnevat riski tervishoiusüsteemi koormuse kiireks kasvuks:
Vaktsineerijad võivad juba COVID-19 haigust läbipõdenutele tõhustusdoose teha. Läbipõdenutele tõhustusdoosiks aja broneerimise võimaluse arendustööd digiregistratuuris valmivad selle nädala neljapäeval. Seni on võimalik läbipõdenutel teha tõhustusdoose etteregistreerimiseta vaktsineerimispunktides, perearsti juures või võttes muul moel ühendust otse vaktsineerimiskohaga. COVID-19 haigust läbipõdenute soovitusliku tõhustusdoosi aja väljaselgitamisel saab abi koroonakaitse kalkulaatorilt, mis on leitav vaktsineeri.ee lehelt.
Riiklik immunoprofülaktika ekspertkomisjon on sotsiaalministeeriumile riikliku immuniseerimiskava ja teiste vaktsineerimistega seotud küsimustes nõu andev komisjon, kuhu kuuluvad allergoloog-immunoloogide, infektsionistide, perearstide, lastearstide, õdede, terviseameti, ravimiameti, haigekassa ja sotsiaalministeeriumi esindajad.
COVID-19 vaktsineerimise eesmärgid on vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, kaitsta riskirühmi, kelle nakatumisel võib COVID-19 haigus kulgeda raskemalt, vähendada koroonaviiruse levikut Eestis ning hoida sellega COVID-19 haiguse kolmas laine võimalikult madalal, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning hoida Eesti ühiskond võimalikult avatud. Infot vaktsineerimise võimaluste kohta saab veebilehelt www.vaktsineeri.ee.
Allikas: Sotsiaalministeerium
31.03.2025
Ühispöördumine seoses töötamise toetamise teenuse tulevikuga
26.03.2025
Eesti Puuetega Inimeste Koja täiendav pöördumine Riigikogu poole seoses Puuetega inimeste sotsiaaltoetuste seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõuga (561 SE)
18.03.2025
Eesti Puuetega Inimeste Koja pöördumine seoses mootorsõidukimaksu seadusega
06.03.2025
Eesti Puuetega Inimeste Koja ettepanekud kohalikel valimistel osalevatele erakondadele ja valimisliitudele
06.03.2025
Viipekeeletõlkide Kutseühingu pöördumine Haridus- ja Teadusministeeriumi poole
Loe varasemaid uudiskirju!
EPIKojaEesti Puuetega Inimeste Koja esimene uudiskiri ilmus juunis 2017.
Oma uudiskirjadesse koondame puuetega ja erivajadusega inimesi puudutava olulise info, samuti leiab palju põnevat nii EPIKoja, meie liikmete kui ka koostööpartnerite tegemistest, olulistest sündmustest ja huvitavatest persoonidest. Lisaks hoiame lugejaid kursis ning vahendame sotsiaal-, haridus- ja tervishoiusüsteemi olulisi muudatusi.
Uudiskiri ilmub kord kuus.