Tähelepanu!

Juhime tähelepanu, et antud uudis on rohkem kui aasta vana, mistõttu võib olla sisu vananenud. Soovitame võimalusel tutvuda uuemate infoallikatega sellel teemal.

Eesti Puuetega Inimeste Kojas avatakse 18. mail kõikidele ligipääsetav fotonäitus puuetega inimestest Afganistanis

17.05.2023 | Eesti Puuetega Inimeste Koda | Jaga Facebookis

Igal maikuu kolmandal neljapäeval tähistatakse ülemaailmset ligipääsetavuse päeva, mille eesmärk on tõsta teadlikkust ligipääsetavusest. 
Sel aastal tähistab Eesti Puuetega Inimeste Koda (EPIKoda) ligipääsetavuse päeva 18. mail kell 12-13.30 fotonäituse avamisega Eesti Puuetega Inimeste Koja hoovis (Toompuiestee 10, Tallinn) Afganistanis elavatest puuetega inimestest.  

Fotod on jäädvustatud kolmes Afganistani provintsis – Kabulis, Mazar-e-Sharifis ja Bamyanis. Afganistan on vaene riik, kus rohkem kui neli aastakümmet väldanud sõda on kaasa toonud suurel hulgal purustusi ning sõja tõttu on kasvanud ka puudega inimeste hulk. Afganistani puudega inimene seisab silmitsi mitmete sotsiaalsete tõketega, ta on ilma jäetud paljudest põhiõigustest, kuid sellest hoolimata püütakse näha lootuskiirt ning ületada igapäevaelu väljakutseid. 

Tänu endisele puuetega inimeste aktivistile ja praegusele sõjapõgenikule Eestis, Ali Afzalile, jõudis fotonäitus EPIKojani. Fotode autor on fotoreporter, itaallane Giovanni Diffidenti. 

Fotonäitusele on loodud kirjeldustõlge, eesti viipekeele tõlge, lihtsa keele tõlge ning fotonäituse taustalood on eesti, inglise ja vene keeles.

Fotonäituse ligipääsetavuse tagamist aitasid toetada Soolise Võrdõiguslikkuse ja Võrdse Kohtlemise Volinik, Sotsiaalministeerium, ITAK OÜ ja Magnetic MRO AS. 

Fotonäitus on kõikidele külalistele avatud 18. maist kuni 19.juunini. 

Head ülemaailmset ligipääsetavuse päeva! 

TOP