Tähelepanu!

Juhime tähelepanu, et antud uudis on rohkem kui aasta vana, mistõttu võib olla sisu vananenud. Soovitame võimalusel tutvuda uuemate infoallikatega sellel teemal.

Ligipääsetav fotonäitus Afganistanis elavatest puuetega inimestest kättesaadav veebis

30.05.2023 | Eesti Puuetega Inimeste Koda | Jaga Facebookis

EPIKoja kodulehel on avatud fotonäitus Afganistanis elavatest puuetega inimestest epikoda.ee/afganistan.

Fotodele on loodud eesti keelne kirjeldustõlge, eesti viipekeele tõlge, lihtsa keele tõlge. Fotonäituse taustalood on eesti, inglise ja vene keeles.

Fotonäituse vaatamiseks kirjeldustõlkega kasutage QR koodi, mis asub näituse plakati keskel, paremast servast 15 cm vasakule, alaservast 24 cm kõrgusel. Fotod on trükitud ilmastikukindlale A1 suuruses paneelile, foto asub paneeli ülemises osas, selle all on valgel taustal mustaga tekst. Kõik pildid on rõhtformaadis, nende mõõdud on 60X42 cm.

Fotod on jäädvustatud kolmes Afganistani provintsis – Kabulis, Mazar-e-Sharifis ja Bamyanis. Afganistan on vaene riik, kus pikka aega kestnud sõda on kaasa toonud suurel hulgal purustusi ning sõja tõttu on suurel määral kasvanud puudega inimeste hulk. Afganistani puudega inimene seisab silmitsi mitmete sotsiaalsete tõketega, ta on ilma jäetud paljudest põhiõigustest, kuid sellest hoolimata püütakse näha lootuskiirt ning ületada igapäevaelu väljakutseid.

Tänu endisele puuetega inimeste aktivistile ja praegusele sõjapõgenikule Eestis, Ali Afzalile jõudis fotonäitus EPIKojani. Fotode autor on fotoreporter, itaallane Giovanni Diffidenti.

Fotonäituse korraldaja on Eesti Puuetega Inimeste Koda. Fotonäituse ligipääsetavuse tagamist aitasid toetada Soolise Võrdõiguslikkuse ja Võrdse Kohtlemise Volinik, Sotsiaalministeerium, ITAK OÜ ja Magnetic MRO AS.

Näitus jääb avatuks 18.maist kuni 19.juunini.

TOP