Sotsiaalkindlustusamet saab sellest aastast rohkem kaugtõlget pakkuda

12.01.2022 | Eesti Puuetega Inimeste Koda | Jaga Facebookis

Sotsiaalkindlustusamet jätkab sel aastal kaugtõlke teenuse pakkumist ja pakub rohkem võimalusi teenust kasutada. Edaspidi on kaugtõlke liin igal tööpäeval tund kauem avatud. Lisaks esmaspäevale ja reedele on parallelliin nüüd ka kolmapäeviti kella 11-15 saadaval.

Kaugtõlge on viipekeelsete inimeste seas aina populaarsemaks muutunud ning uusi kasutajaid lisandub iga kuu. Kaugtõlge võimaldab viipekeelsetele inimestele teha telefonikõnesid tõlgi vahendusel. Selleks tuleb ühendust võtta rakenduses Skype kasutajaga „kaugtõlge“, kus saab oma tõlke sooviga pöörduda viipekeeletõlgi poole.

Viipekeeletõlk teenindab helistajaid elavas järjekorras ja teenust saab korraga kasutada kuni 30 minutit. Teenust kaustatakse väga erinevates situatsioonides: arsti juurde aja broneerimiseks, tööalaseks suhtluseks, riigiasutustega info vahetuseks aga ka perekondlikuks suhtlemiseks.

Sellest aastast on liin avatud esmaspäevast reedeni kella 9-18 ja laupäeviti 10-16. Päevaste ootejärjekordade vähendamiseks on avatud paralleelliin esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti kella 11-15. Jätkuvalt osutavad teenust Viipekeeletõlkide OÜ ja MTÜ Tartu Viipekeeletõlgid.

Teenus on kuulmislangusega lastele ja vanaduspensioniealistele ning määratud vähenenud töövõimega kuulmislangusega tööealistele inimestele tasuta.

Kaugtõlge on rahastatud Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.

Teenuse kohta saab rohkem informatsiooni Sotsiaalkindlustusameti kodulehel: sotsiaalkindlustusamet.ee/et/puue-ja-hoolekanne/kaugtolke-teenus

Viipekeeles

TOP