Uuri lisaks:
▶ Tervema elu soovitused
▶ Toitumine ja liikumine
▼ Elu kroonilise haigusega
▶ Vaimne tervis
▶ Elundidoonorlus
Kroonilisse haigusesse võib inimene haigestuda igal eluhetkel. Viimaste aastate jooksul on kogu maailmas oluliselt kasvanud elustiilist tulenevate krooniliste haigustega inmieste hulk (näiteks II tüübi diabeet) ning tänu pikenenud elueale suureneb ka ühte või mitut kroonilist haigust põdevate eakate inimeste hulk.
Eestis tegutsevad mitmed krooniliste haigustega inimeste liidud ja ühingud, kes toetavad haigusega toimetulekut, jagavad infot ning kogemusi. Samuti on riigi ja haiglate poolt välja töötatud mitmeid juhendmaterjale, mis annavad tõenduspõhiseid soovitusi, kuidas haigusega parimal moel toime tulla.
Põhja-Eesti regionaalhaigla kodulehel on väga laialdane valik infomaterjale, mis seotud nii haiglaraviga, üldiste soovitustega oma tervise eest hoolitsemisel aga ka väga põhjalikud infomaterjalid erinevate kasvajate diagnoosimise, ravi ja nendega toimetuleku kohta.
Tartu Ülikooli Kliinikumi kodulehel on väga palju infomaterjale erinevate haiguste, uuringute ja protseduuride, enesehoolduse ja arstiabi kohta.
Vähihaigetele ja nende lähedastele mõeldud infoportaal sisaldab põhjalikku infot nii vähihaigele kui ka tema lähedastele, samuti nõuandeid toitumiseks, hammaste tervishoiuks jpm.
Loe varasemaid uudiskirju!
EPIKojaEesti Puuetega Inimeste Koja esimene uudiskiri ilmus juunis 2017.
Oma uudiskirjadesse koondame puuetega ja erivajadusega inimesi puudutava olulise info, samuti leiab palju põnevat nii EPIKoja, meie liikmete kui ka koostööpartnerite tegemistest, olulistest sündmustest ja huvitavatest persoonidest. Lisaks hoiame lugejaid kursis ning vahendame sotsiaal-, haridus- ja tervishoiusüsteemi olulisi muudatusi.
Uudiskiri ilmub kord kuus.