Uuri lisaks:
▶ Haridustee
▶ Alusharidus
▶ Põhiharidus
▶ Keskharidus
▼ Kutseharidus
▶ Kõrgharidus
▶ Kaasav haridus
Erivajadusega ja puudega noore üheks väljundiks haridusmaastikul on kutseõpe. Pea igas kutsekoolis on loodud võimalused ka puuetega noortele, paranenud on õpetajate ja personali valmidus neid noori õpetada. Sageli on võimalik eriala omandada tavarühmades, kuid on ka spetsiaalseid erirühmi. Neile erivajadusega noortele, kes on õppinud põhikooli riikliku õppekava alusel, pakub kutsekool mitmekesist erialade valikut. Piiratud valik on neile noortele, kes on lõpetanud põhikooli riikliku õppekava lihtsustatud õppe või toimetulekuõppe õppekavade alusel.
Detailsemalt saad kutseõppe kohta teada külastades Haridus- ja teadusministeeriumi kodulehte
Ülevaade kõigist õppekavadest ning haridusliku erivajadusega (HEV) õppijate võimalustest on koondatud portaali kutseharidus.ee
Soodustused kutseõppes:
Lisaks on koolidele antud õigus hüvitada õpilasele praktikal käimisega seotud sõidukulud. Majanduslikult keerukas olukorras olevale õpilasele saab kool maksta ka eritoetust, mille suuruse otsustab kool.
Loe varasemaid uudiskirju!
EPIKojaEesti Puuetega Inimeste Koja esimene uudiskiri ilmus juunis 2017.
Oma uudiskirjadesse koondame puuetega ja erivajadusega inimesi puudutava olulise info, samuti leiab palju põnevat nii EPIKoja, meie liikmete kui ka koostööpartnerite tegemistest, olulistest sündmustest ja huvitavatest persoonidest. Lisaks hoiame lugejaid kursis ning vahendame sotsiaal-, haridus- ja tervishoiusüsteemi olulisi muudatusi.
Uudiskiri ilmub kord kuus.